HPL (اچ پی ال) چیست‌ ؟

“بیش از 20 سال است که به تولید صفحه کابینت مشغولیم ”

33-d74d6e94

HPL (اچ پی ال) چیست‌ ؟

اگر برای شما این سوال پیش آمده که HPL (اچ پی ال) چیست‌ ؟ ما در ادامه به توضیح این مورد خواهیم پرداخت . HPL ورق‌هایی‌ با روکش طرح‌ چوب‌ یا مدل های متعدد دیگر می باشد. HPL از ترکیب‌ لایه‌های‌ سلولزی و رزین‌های‌ فنولیک به وجود می آید که پس از قرار گرفتن‌ در دمای بالای145 C و فشار‌ 300 bar به صفحات‌ مستحکمی تبدیل می شوند . لایه‌های‌ رنگی و ملامینه سطح‌ نهایی ( اچ پی ال با مدل های گوناگون رنگی وطرح چوب) را می پوشانند .
دوام‌ و استقامت شیمیایی‌ زیاد وچسبندگی سریع‌ و پایدار‌ رزین‌های‌ مصرفی سبب پیوند‌ ناگسستنی لایه‌های‌ متفاوت پانل می شود .

HPL پانل تزئینی خواهد شد که مصرف بسیاری در زمینه‌های‌ متنوع داراست و در ابعاد گوناگون و ضخامت‌های‌ مختلف موجود‌ می باشد . معمولا برای پوشش‌ داخلی‌ و خارجی‌ ساختمان‌ از ورقه هایی با ضخامت6 -8 -12 mm مصرف می شود .

ویژگی‌های‌ ورق‌ کابینت اچ پی ال :

_ تنوع‌ طرح‌ و رنگ
_ دوستدار‌ طبیعت‌
_ قابل‌ شستشو‌
_ مقاوم‌ در مقابل حشرات
_ استوار در مقابل گرما‌ و رطوبت‌
_ آسیب‌ ناپذیر در مقابل خط و خش
_ تمیز‌ شدن‌ آسان با آب و صابون
_ ضد لک بودن‌ و دیر‌ کثیف‌ شدن‌
_ آنتی باکتریال و ضد میکروب
_ عدم تغییر‌ رنگ به مرور‌ زمان‌
_ نصب‌ آسان و ساده

موارد استفاده‌ از HPL :

_ نمای داخلی‌ و خارجی‌ ساختمان‌ ( زیباسازی نمای ساختمان‌ با طرح‌های‌ گوناگون رنگی و طرح‌ چوب‌ ، دکوراسیون داخلی‌ و خارجی‌ )
_ سرویس‌های‌ بهداشتی‌ همگانی
_ بیمارستان‌ها‌ ، لابراتوار ها
_ آراستن‌ آسانسور‌
_ ساختن کابینتهای آشپزخانه
_ لاکرهای استخرو کمد‌های‌ رختکن

HPL (اچ پی ال) چیست‌ ؟

خاصیت‌ آنتی باکتریال ، آنتی الکترواستاتیک و قابل‌ شستشو‌ بودن‌ HPL ، پاکیزگی‌ محیط‌ را میسر می سازد و به این دلیل بکارگیری صفحات‌ HPl در رستوران‌ها‌ ، درمانگاه ها و نمای داخلی‌ منازل خیلی رایج می باشد .

نکات نگهداری از صفحه کابینت چوبی HPL :

_ صفحات‌ کابینت HPL به هیچ‌ عنوان نباید در معرض‌ رطوبت‌ زیاد ، حرارت‌ مستقیم‌ ، نور‌ مستقیم‌ خورشید و یا دمای بالاتر‌از‌135 درجه‌ سانتی گراد قرار بگیرد.
_ اجسام بی‌نهایت پروزن رو روی این برگه ها کابینت قرار ندین .
_ صفحات‌ اچ پی ال باآنکه مقاومت‌ زیادی در مقابل خراشیده‌ شدن‌ دارن ، ولی باز هم نباید از آن به عنوان تخته‌ کار‌ استفاده‌ شود . زیرا قطعا در تماس‌ مستقیم‌ با ضربه‌ چاقو‌ و سایر‌ اجسام تیز‌ صدمه می بینند .
_ صفحات‌ اچ پی ال رو می‌تونین به آسانی با آب و صابون پاک کنید .

HPL های استفاده شده در صفحات کابینت تولید شده در گروه صنعتی ANG دارای تمام ویژگی های گفته شده بوده و مفتخریم که سالهای طولانی محصولات با کیفیتی در اختیار مشتریان مان قرار دادیم . شما میتوانید با خرید محصولات ما این کیفیت را در اختیار مشتریان خود قرار دهید .

نظر بدهيد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.