دلایل ترک خوردن صفحه کابینت

“کیفیت رمز ماندگاری ما در تمام این سالها بوده است ”

header_countertops-scaled

دلایل ترک خوردن صفحه کابینت :

علت های فنی متفاوتی وجود دارد‌ که موجب ترک خوردن صفحه کابینت می شود و از حالت‌ عادی‌ خود‌ خارج‌ می شود . بعضی از رایج ترین علل‌ ترک‌های‌ کابینت به شرح‌ ذیل می باشد :

• میزان رطوبت‌ خانه‌ :

شاید‌ بتوان گفت‌ که یکی از شایع‌ترین دلایل ترک‌ خوردن صفحه‌ کابینت به میزان رطوبت‌ در منزل ارتباط دارد. آب و رطوبت‌ موجود‌ در هوا‌ ، به وسیله چربی‌های روی کابینت جذب‌ می شود و موجب انبساط‌ سطح‌ کابینت می‌شوند . پس‌ازآن میزان رطوبت‌ کم میشود و موجب می شود که صفحه‌ کابینت منقبض‌ شود و به اندازه‌ واقعی خودش برگردد . این اتفاق‌ امکان دارد بار‌ها‌ تکرار‌ گردد و رنگ ، روکش و دیگر بخش های صفحه‌ کابینت شما را تحت‌ تأثیر خودش قرار بدهد .

این همان چیزی می باشد که معمولاً موجب ترک‌ خوردن‌ صفحه‌ کابینت و ایجادشدن لک بر روی آن می گردد . درصورتی‌که کابینتهای شما شروع‌ به ترک‌ خوردن‌ کرده‌اند و حالت‌ فیزیکی خودشان را از دست داده ‌اند ، بهتر‌ خواهد بود تا به سطح‌ رطوبت‌ منزل دقت نمائید .

به صورت کلی‌ پیشنهاد می گردد در مناطقی که سطح‌ رطوبت‌ زیادی دارند و اصطلاحاً آب و هوای آن ‌ها شرجی می باشد ، در ساختن صفحه‌ کابینت از متریالی مصرف گردد که نسبت‌ به رطوبت‌ و آب استقامت زیادی داشته باشند .

80
• وزن بیش از حد وسایل :

چوب‌ یکی از رایج‌ترین متریالی می باشد که در ساختن صفحه‌ کابینت مورد‌ مصرف قرار می‌گیرد‌ . هر چقدر استحکام‌ چوب‌های‌ بکار رفته در کابینت زیادتر باشد‌ می‌توان اسباب زیادتری را بر روی آن گذاشت.منتها حتی کابینت های هیکوری (چوب درخت آمریکایی) هم درصورتی‌که وزن‌ بیشتری‌ ، نسبت‌ به وزنی که صفحه‌ کابینت تحمل‌ می‌کند‌ به آن اضافه‌ کنید‌ ، پس از مدتی با ترک‌های‌ صفحه‌ کابینت روبرو خواهید شد .

این نوع‌ از ترک‌ها‌ به این علت ایجاد می شوند که چوب‌ شروع‌ به شکستن‌ می‌کند‌ . علائمی هست که نشان‌ دهنده ی وزن‌ بیش‌از‌ حد وسایل‌ بر روی صفحه‌ کابینت می باشد . به صورت خلاصه به این موارد‌ اشاره‌ می‌کنیم‌ :

– در برخی موارد مشاهده می شود که صفحه‌ کابینت شروع‌ به خم‌شدن‌ کرده و یا با تغییر‌ شکل‌ مواجه‌ شده‌ ، چنانچه صفحه‌ کابینت از وسط‌ خم گردد ، نشانه‌ ی وزن‌ اضافه‌ بر روی آن می باشد 
– روکش صفحه‌ کابینت ، شکل خودش را از دست داده باشد .
– بعضی اوقات واضح است که وسایلی بیشتر‌ از‌ ظرفیت کابینت آشپزخانه را بر روی آن قرار گرفته است .

• گرما‌ و سرما‌ :

یکی از مواردی که می تواند به صفحه کابینت آسیب برساند ، تغییرات دما‌ و ایجاد‌ گرما‌ و سرمای زیاد‌ بر روی صفحه‌ کابینت است‌ ، این مورد‌ یکی از شایع ترین دلایل ترک‌ خوردن‌ صفحه‌ کابینت می باشد . چون ممکن است لوازم و ظروفی با دمای خیلی زیاد‌ مثل قابلمه را مستقیماً‌ بر روی صفحه‌ کابینت قرار گیرد . همین موجب انبساط‌ و انقباض‌ شدید‌ این سطح‌ خواهد شد و در بلندمدت می تواند خسارت هایی را به آن وارد بکند .

• آسیب‌های‌ ساختاری صفحه‌ کابینت :

این مورد‌ آخرین‌ و کمیاب ترین دلیل ترک‌ خوردگی‌ صفحه‌ کابینت می باشد . در بسیاری‌ از مناطق کشور‌ ، زلزله‌ یکی از علت های اصلی‌ نگرانی‌ مردم‌ می باشد . درصورتی‌که روی یک خط گسل زندگی می‌کنید یا مکان زندگی شما جزء منطقه‌های زلزله‌ خیز‌ است‌ ، بایستی به این نکات دقت نمائید . در این منطقه‌ها بایستی ابزار آشپزخانه را به شکلی بچینید که در صورت‌ بروز‌ زمین‌لرزه بر روی صفحه‌ کابینت سقوط‌ نکنند . افتادن اسباب سنگین‌ بر روی صفحه‌ کابینت می‌تواند موجب ترک‌ خوردگی‌ و خرابی این سطح‌ گردد .

صفحات کابینت تولید شده در گروه صنعتی ANG با استفاده از آخرین تکنولوژی تحت نظر مهندسین خبره داخلی و خارجی ساخته و تولید می شوند . مفتخریم که جز اولین تولید کنندگان در ایران عزیزمان برای مردم خوب این مرز و بوم بوده ایم . شما میتوانید انواع مدل های تولید شده صفحه کابینت را با کلیک کردن روی این قسمت مشاهده نمایید .

نظر بدهيد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.